O nás

S hudbou vesmírnou

Základné informácie

o skupine

Zoskupenie S Hudbou Vesmírnou vzniklo v roku 2015 ako voné pokraovanie predchádzajúcej kapely Hidden Road."Sme traja mladí udia, ktorch jednoducho nekonene baví realizovasvoje nápady” - SHV. Preslávil ich letnhit z augusta 2015 s názvom Je nám teplo, ktormá ucez 23 mil. pozretí na YouTube. Vo videoklipe si zahral aj známy eskherec a reisér Jií Mádl. V roku 2018 sa stali tvárami spolonosti ZSSK a poda YouTube Ads Leaderboard 2018 boli najlepou reklamou na Slovensku. Zoskupenie S Hudbou Vesmírnou prerazilo aj na obrazovkách a to ako moderátorské trio najúspenejej ou RTVS Zem Spieva. Relácia získala 2 krát ocenenie OTO.

V tomto momente majú za sebou viac ako 5 úspench celoslovenskch kampaní, mnoho spoluprác a viac ako 80 odohranch koncertov a firemnch eventov. Na Youtube ich sleduje viac ako stotisíc odoberateov a ich videá presiahli hranicu 73 miliónov zhliadnutí.

s hudbou vesmirnou sara podzamcok traja kamosi

Napriek vetkm vymenovanm úspechom a íslam je ich hudba stále vone dostupná na oficiálnej stránke, no nájdete ju aj vo vetkch streamovacích slubách. Vo videoklipoch cítiich vrelvzah k cestovaniu, nakoko takmer kadklip toili aj v zahraninch destináciach (Sardínia, Kuba, Kanárske ostrovy a mnohé iné). Dokonca vytvorili svoju vlastnú cestovateskú reality-show s názvom #ULIETAVAMESI, ktorá zoala vekúspech. Práve na námet projektu Ulietavamesi produkovali na mieru 40 dielnu autorskú reláciu s názom Vesmírne Krásy Slovenska pre koncového klienta Folklorika TV. V roku 2022 sa rozlúili s dlhoronou lenkou a spoluzakladatekou skupiny Dominikou Morávkovou a pozvanie do kapely prijala mladá a talentovaná Sára Polyáková. Absolventka konzervatória a herectva na VMU a niekokonásobná majsterka Slovenska v behu na 100-400m v kategórií starie iaky. Známa ako postava Mia zo seriálu Nai. Ich prvspolonvideoklip “Jedného Da” sa necelmesiac po zverejnení umiestnil na 3. mieste v kategórií TRENDY na Slovensku a dosiahol na YouTube cez 200 000 zhliadnutí. Po roku vydali album Traja kamoi, do ktorého umiestnili QR kód s odkazom na svojrázny dokument zachytávajúci vmenu speváky. Odohrali desiatky vystúpení a natoili viacero úspench videoklipov. Okrem toho tvoria rôzny obsah na sociálnych sieach a utakmer rok vydávajú týždenné vlogy zo ivota kapely pre svojich platiacich odoberateov. SHV: “Chceme naou hudbou írimlados, rados, dobrú náladu a vyariúsmevy na tvárach. Prezentujeme ahkosbytia a niekedy sa humorne dotkame aj spoloenskch náronejích tém.”

Našimi klientami boli napríklad:

...a mnoho ďalších.

s hudbou vesmirnou sara rapujeme traja kamosi

Naša hudba je radosť!

Naše pôsobenie

V tomto momente máme za sebou niekoľko úspešných kampaní, viac ako 90 odohraných a odmoderovaných koncertov a firemných eventov a spolu cez 71 miliónov pozretí na YouTube. Napriek tomu je naša hudba stále voľne dostupná na našej oficiálnej stránke a na YouTube bola bez reklám kým to bolo možné. “Naša hudba je pre radosť! Neprajeme si, aby niekto, kto si chce pustiť našu hudbu pre radosť musel najskôr obetovať 5 sekúnd svojho života niečomu, čo možno ani nechce vidieť..” - prezradil Sorizzo. Samozrejme, hudbu nájdete aj vo všetkých streamovacích službách. 


Bio

od absolútneho začiatku

Všetko sa začalo okolo roku 2010. Sorizzo pochádza z malej dedinky pri Púchove a odmalička sú dobrí kamaráti s Jerrym. Jerry si tenkrát spolu s Marekom a Kamilom založili v Púchove skupinu Hidden Road. Sorizzo vtedy už študoval v Bratislave, ale napriek tomu sa do diania kapely začal aktívne zapájať. 


Napriek tomu, že chalani tvorili prevažne pop-rock a neo-punk, veľké sympatie s bláznivým americkým triom The Lonely Island privanuli myšlienky vytvoriť aj iné hudobné žánre. Avšak okrem zmeny žánru chalani neustále uvažovali nad bláznivou inovátorskou myšlienkou - ako hrať koncerty pre čo najviac ľudí bez toho, aby museli zohnať obrovský obnos peňazí na sály, ozvučenie, osvetlenie atď. A prišli s neuveriteľnou víziou - volali to "online-show"! Áno, práve v roku 2010 skupina Hidden Road prišla ako prvá na Slovensku s myšlienkou urobiť koncert cez internet, kde sa ľudia mohli aktívne zapájať.


s hudbou vesmirnou sorizzo sara marek
s hudbou vesmirnou sorizzo sara marek

Keďže vtedy ešte sociálne média boli v plienkach a o Live prenose pravdepodobne ani neuvažovali, Hidden Road svoj prvý koncert streamoval cez americkú službu stickam.com (neskôr bola zrušená a museli prejsť na službu ustream). Vďaka obrovskému záujmu a na tú dobu prelomovej myšlienke mali na prvej online show až cez 1000 divákov z celého Slovenska a Česka. Rozhodli sa preto čoskoro všetko zopakovať a urobiť druhý online koncert! Avšak tentokrát prišli s ďalšou myšlienkou - vytvorili k udalosti aj pesničku s názvom Online Show s Rezervou.

Išlo o hudobnú pozvánku na "online-show" - streamovaný koncert zo štúdia, kde chalani jasne definovali svoju tvorbu. Dá sa opísať pár slovami: Neberieme sa vážne a sme za každú srandu. Neskôr online koncerty ešte niekoľkokrát zopakovali a k jednému z nich urobili takisto hudobnú pozvánku - singel s názvom Virtuálna Pantomíma, kde hosťoval aj známy muzikant Marián Čekovský. Dnes má na YouTube takmer 900k vzhliadnutí. Text hovorí práve o tom, že online koncert je viac-menej fejkový a vysvetľujú fanúšikom, že napriek tomu, že nové single sú v rôznych žánroch, na online-koncerte môžu očakávať hlavne staré rockové veci!


"Všetkým predstierame, že koncerty hráme,
 skutočnosť je iná - Virtuálna Pantomíma
 od rocku k hip-hopu, snáď nás nedokopú...
 Megashow je iná - našlahaná rockovina!"


Skupinu Hidden Road držala v povedomí fanúšikov okrem neuveriteľne pokrokových nápadov aj ich muzikálnosť. Všetci chalani (okrem Sorizza) boli totiž ľudovkári a mali výborný sluch. Nahrali album s názvom moreYES lessNO kde nájdete 14 hudobne veľmi prepracovaných trackov. Medzi inými im hosťoval na albume aj známy slovenský operný spevák Martin Babjak. Ich spriaznenou dušou v hudobnom cítení sa stal hudobný majster Miroslav Širáň zo štúdia Kamoto, s ktorým dodnes spolupracujú aj ako nová formácia S hudbou vesmírnou.


Avšak ako čas bežal neúprosne vpred, chalani sa rozliezli po rôznych kútoch Slovenska na školy a skupina stagnovala. Samozrejme frajerky tiež neprispievali k vytváraniu nových pesničiek a tak sa nakoniec okolo roku 2013 skupina úplne rozpadla. 
 


Marek vtedy končil strednú školu a podal si prihlášku na bratislavskú VŠMU na herectvo. Napriek tomu, že je tam neuveriteľne ťažké sa dostať, zobrali ho na prvý krát! Aj preto sa začal relatívne často stretávať so Sorizzom a stále hľadali cestu, ako kapelu Hidden Road opäť oživiť a hrávať koncerty. 


Vytvorili spolu tracky ako Hidden Road - S Hudbou Vesmírnou alebo Hidden Road - hľadáš čo máš.

s hudbou vesmirnou sorizzo sara marek